Moravské stavební

Praha, Nusle

Rezidenční projekt U Grébovky se nachází na strategicky výhodném místě v širším centru Prahy, pouze dvě minuty chůze od Havlíčkových sadů tzv. Grébovky, po které získal svůj název. Projekt nabízí výbornou dopravní dostupnost, dokonce jedna ze stanic budoucího metra linky D je plánována přímo na Náměstí Bratří Synků a bude spojnicí mezi stanicemi metra C - Pankrác a metra A - Náměstí Míru.

Lokalita poskytuje plnou občanskou vybavenost, specializované obchody (Mozzarellart, Česká stodola, Sklizeno, Svět bez lepku, La Formaggeria Gran Moravia) řadu restaurací a kaváren, pobočky bank (Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank, UniCredit bank), poštu i lékárny. V docházkové vzdálenosti jsou oblíbená divadla Na Fidlovačce a Na Jezerce. Přímé spojení je odtud do obchodních center Arkády Pankrác a NC Eden.

Jak se dostanete k Rezidenci U Grébovky

• ADRESA PROJEKTU

Nusle
    140 00, Praha 4
  • MHD

Tramvaj č. 6 a 11, zastávky Náměstí Bratří Synků a Otakarova
  • GPS

50°3'55.370" N
    14°26'34.732" E

Spustit navigaci

Občanská vybavenost

Projekt U Grébovky nabízí typicky velkoměstskou občanskou vybavenost. Všeho je dostatek a vše je v blízkosti. Na Náměstí Bratří Synků se nachází čtyři banky s bankomaty, drogerie, železářství, květinářství, pizzerie, večerka, trafika atd. O dalších pár set metrů dál jsou mateřské i základní školy, Úřad městské části Praha 4 a Nuselská poliklinika. Všude okolo mnoho kaváren, restaurací a specializované prodejny s farmářskými potravinami a biopotravinami jako Česká stodola nebo Sklizeno apod. Pro běžné nákupy jsou k dispozici Tesco Express a Lidl.

Dopravní dostupnost

Strategické umístění projektu U Grébovky v širším centru v pražských Nuslích umožňuje výbornou dopravní dostupnost. Nachází se jen 200 metrů od ulice Otakarova i od Náměstí Bratří synků, jejichž tramvajové a autobusové zastávky zde vytváří lokální dopravní uzel. Na metro C se dostanete linkami 6 a 11 (do stanice I. P. Pavlova) nebo linkami 18 a 193 do stanice Pražského povstání či linkami 6 a 14 na trasu B metra do stanice Karlovo náměstí. Vlakové nádraží Praha Vršovice, odkud jezdí vlaky na Hlavní nádraží a směrem do Říčan či Českých Budějovic, je vzdáleno pouhých 300 metrů.

Volnočasové aktivity

K denní relaxaci svádí blízké Havlíčkovy sady, kde kromě parku jsou k nalezení dvě dětská hřiště, venkovní posilovna, petangové hřiště a umělá jeskyně Grotta, vystavěná v 2. pol. 18. století a před několika lety citlivě zrekonstruovaná. Fanoušci sportu ocení blízký zimní stadion Hasa s Univerzitním sportovním klubem, který nabízí tenisové kurty s antukou. Pro čtyřnohé kamarády je jako stvořené psí hřiště v parku Jiřiny Haukové a Jindřicha Chalupeckého. Na klasické i moderní komedie si můžete zajít do nedalekého Divadla Na Fidlovačce, na experimentálnější kusy pak do Divadla bez zábran.

Docházkové vzdálenosti

• Arkády Pankrác
  • Nuselský most
  • EDEN ARÉNA